Connect with Us

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar nën administrimin e Zhoze Munjos, të emëruar si administrator për të evituar falimentimin e klubit.

Hapi i tij i parë ishte të shiste te Granada për 1,5 milionë euro sulmuesin Antonin për të shlyer borxhet, duke bërë që në ndeshjen e sotme ndaj Racing Santander ekipi të ishte përsëri me kontingjent të përgjysmuar. Por gjithsesi Malaga arriti të bënte diferencën në fushën e lojës dhe me Sadikun në rolin e njeriut-asist, gjeti golin e avantazhit me anë të Tete në minutën e 29. Pak minuta më vonë erdhi edhe goli i Lomban i cili përfitoi nga vëmendja që mbrojtja kundërshtare po i jepte Sadikut, për t’u shfaqur i vetëm para portës e dyfishuar shifrat pas një goditje dënimi.

Në pjesën e dytë, në fushë kishte vend disa minuta edhe për Keidi Baren, i kthyer më në fund pas dëmtimit të gjatë që e la thuajse dy muaj jashtë katërkëndorit të blertë, ndërsa Malaga ia doli që të ruante rezultatin duke marrë një fitore shumë të rëndësishme. Me këto tre pikë, ekipi është vetëm 3 larg Elçe që mban vendin e 6 të zonës play-off për ngjitjen në La Liga. Me 3 fitore radhazi dhe me ndryshimin në struktura drejtuese të klubit, duket se te Malaga kanë filluar të ëndërrojnë përsëri për kthimin në elitë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: