Connect with Us

Gjici bën paralajmërimin e papritur për futbollistët e Kukësit

Sport

Gjici bën paralajmërimin e papritur për futbollistët e Kukësit

Publikuar

-

Kukësit i iku fitorja nga duart këtë të premte. Edhe pse ishte në avantazh për 86 minuta, Tirana e përmbysi me dy gola të shpejtë dhe i mori kreun e renditjes. Kjo disfatë u hoqi edhe të drejtën për të “mbushur xhepat” lojtarëve, pasi para ndeshjes presidenca kishte akorduar një shpërblim prej 25 milionë lekësh të vjetër. Gazeta zbulon se si rrallë herë për këtë sezon, Safet Gjci vendosi të takonte ekipin.

Pak para se ekipi të konsumonte drekën, ai shkoi për vizitë në restorant. Kreu i klubi u ul me lojtarët dhe pasi u foli për rëndësinë që kishte kjo përballje direkte me bardheblutë, u premtoi edhe premio në rast fitoreje dhe shkëputjeje. “Panorama Sport” arrin të zbardhë pjesërisht bisedën që presidenti zhvilloi me lojtarët:

“Si jeni? Si dukeni para ndeshjes? Besoj e dini rëndësinë e kësaj ndeshjeje, na duhet patjetër fitorja, është ndeshje shumë e rëndësishme për ne pasi ndeshemi me rivalin kryesor dhe me tri pikët shkëputemi. Keni 25 milionë lekë premio në rast fitoreje. Kushtet ua kam plotësuar të gjitha, nuk ka klub si ne dhe president si unë kaq korrekt. E dini ju mirë këtë. Ndaj ju kërkoj që të hyni dhe ta fitoni ndeshjen”, mësohet t’u ketë thënë kreu i klubit lojtarëve.

ULTIMATUMI I TRI FITOREVE – Kukësi e nisi jo mirë lojën, madje në 20 minutat e para u rrezikuan jo pak prej Tiranës. E megjithatë, e rimorën veten dhe mundën që ta shënonin atë gol që i dha avantazhin deri në të 86-ën. Kur menduan se fitoren e kishin të sigurt, u ndëshkuan me atë perlë nga goditja e dënimit të Bathës dhe më pas Torasa i përmbysi për dy minuta. Prognoza e kësaj ndeshjeje solli edhe shpërthimin e presidentit të Kukësit.

Gjatë një deklarate të dhënë për “Panorama Sport” pas asaj humbjeje ai vendosi edhe një ultimatum. Kërkon nga ekipi tri fitore radhazi, ndryshe nuk do falë askënd. Gjoba të tmerrshme i presin lojtarët dhe stafin, të paktën duke iu referuar vetë fjalëve të Safet Gjicit.

Por, cilat janë tri sfidat e verilindorëve, të cilat kreu i klubit i dëshiron me çdo kusht këto 9 pikë?

Në fund të muajit shkurt Kukësi do të udhëtojë në transfertë me Teutën, më pas në fillim të marsit do të presin në shtëpi Vllazninë e Shkodrës, takim që me shumë gjasa do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. E në vijim do të përballen me Skënderbeun në Korçë, ekip që Kukësi nuk e ka mundur dot për këtë vit. Ndërkohë që verilindorët do të luajnë përballjet e veta, kalendari i favorizon paksa në letër. Rivalët do të përplasen me njëri-tjetrin e më pas do të kenë sfida të vështira më Laçin e Bylisin. Në këtë formë, drejtuesit, stafi dhe vetë lojtarët janë të bindur se situata do të kthehet në krahun e dytë dhe jo vetëm mund të rimarrin kreun, por edhe të shkëputen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: