Connect with Us

Merr fund makthi, Jashanica në fushë ndaj Vllaznisë

Sport

Merr fund makthi, Jashanica në fushë ndaj Vllaznisë

Publikuar

-

Prej 23 shkurtit, Bajram Jashanica është zyrtarisht lojtar me të drejta të plota i Skënderbeut. Tashmë nuk ka më dyshime, pasi mbrojtësi është i gatshëm për të luajtur në të gjitha aktivitetet zyrtare ku marrin pjesë bardhekuqtë. Edhe pse kontrata iu shfuqizua pas pezullimit 2- vjeçar që mori prej UEFA-s dhe nuk kishte të drejtë as të stërvitej me ekipi, ai gjithnjë ka qenë pjesë e pandarë e klubit.

Sapo erdhi janari, në Korçë nxituan që ta blindonin. Presidenti i ofroi kontratë të re për 1.5 vite dhe lojtari nxitoi që ta firmosë. U bënë ditë që ai është vënë nën urdhrat e Ilir Dajës, por vetëm nga dje i jepet e drejta që të zbresë në fushë dhe të mbrojë ngjyrat e bardhekuqve. Vuajtja, lotët, dëshpërimi dhe pritja janë veçse një kujtim i largët për 29-vjeçarin. Ndoshta ishte e shkruar që Bajram Jashanica të kthehej pikërisht kështu, në momentin kur Skënderbeu kishte më shumë nevojë për të.

Skenderbeu goli

Në ndeshjen ndaj Vllaznisë, korçarët kanë humbur gjysmën e prapavijës, Eni Imami ka plotësuar numrin e kartonëve dhe Artim Pollozhani është i padisponueshëm për shkak të kartonit të kuq që mori ndaj Teutës. Pikërisht në këtë moment delikat, vjen në ndihmë kosovari. Ai do të jetë i gatshëm për stafin teknik në këtë transfertë. Me Vllazninë në “Loro Boriçi” pritet që trajneri në krah të Ditës të vendosë pikërisht Jashanicën në qendër të defensivës. E ku kishte rikthim më të ëmbël për Skënderbeun. Kolosi i mbrojtjes ka filluar të nxehë “motorin” për t’iu rikthyer futbollit të luajtur pas dy viteve mungesë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: