Connect with Us

“Partizani skuadra më e mirë e kampionatit”, Asani nuk ka dyshime: Ja cila skuadër e fiton derbin

Sport

“Partizani skuadra më e mirë e kampionatit”, Asani nuk ka dyshime: Ja cila skuadër e fiton derbin

Publikuar

-

Ditën e premte do të luhet derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, me dy ekipet që nuk vijnë në një formë të njëjtë për këtë ndeshje.ngo tirana partizani

Tirana vjen në një moment shumë të mirë, teksa javën e fundit kapi edhe kreun e renditjes, pasi mposhti Kukësin. Ndërsa Partizani nuk duket i njëjtë me atë të sezonit të kaluar, teksa të kuqtë po hasin vështirësi. Megjithatë derbi është diçka tjetër dhe aty të gjithë lojtarët japin maksimumin e tyre.

I bindur se Partizani do ta fitojë këtë ndeshje është Jasir Asani, i cili në një postim të bërë nga ish-sulmuesi i të kuqve Edmond Dosti, ka komentuar: “Unë mendoj se çunat do ta fitojnë këtë ndeshje. Jam i sigurt për këtë pasi janë skuadra më e mirë e kampionatit.”

Kujtojmë se Asani kaloi nga Partizani te AIK ne Suedi në merkaton e janarit në formën e huazimit, me shpresën se aty do të tregojë një formë të mirë dhe kartoni i tij do të blihet përfundimisht nga klubi aktual.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: