Connect with Us

Policia arreston tifozët e Tiranës, reagojnë ashpër “Fanatcis”

Sport

Policia arreston tifozët e Tiranës, reagojnë ashpër “Fanatcis”

Publikuar

-

Policia ka arrestuar së fundmi disa tifozë te Tiranës për incidentet e ndodhura në “Air Albania” gjate ndeshjes me Kukesin. Pikerisht per kete, kane reaguar ashper edhe tifogrupi, “Tirona Fanatics”.

Reagimi i tyre:

Prej dites se shtune e deri sot, ne menyre totalisht te turpshme, Policia e Shtetit po shoqeron anetare te Fanatics individualisht ne ambientet e komisiariatit nr 1, me pretekstin e thyerjes se stolave gjate ndeshjes me Kukesin dhe prishjen e rendit publik.

3 anetare jane denuar me gjobe sot dhe 1 tjeter vazhdon te jete ne ambientet e paraburgimit, PA ASNJE PROVE FILMIKE, PA ASNJE FAKT!

Asnje ballafaqim me video-provat e me televizora te fikur, Policia e Shtetit deklaron se keto jane “urdhera nga lart”…

KJO ESHTE QESHARAKE!

Pseudopolicia edhe pseudourdheruesit e saj duhet te ndalojne sa me shpejt kete represion idiotesk ndaj antareve te TF dhe tifozeve bardheblu, te nisur nga kriminelet e vertete te ketij vendi…

Ne jemi Ultras, jo Kriminel!

Liri per cunat tone, Liri Per Ultras!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: