Connect with Us

Shënoi eurogol me Rangersin, Kamberi tregon pse nuk festoi dot

Sport

Shënoi eurogol me Rangersin, Kamberi tregon pse nuk festoi dot

Publikuar

-

Florian Kamberit i mjaftuan katër minuta në ditën e djeshme për të gjetur golin e parë me fanellën e Rejnxhërs. Sulmuesi nuk ishte aktivizuar titullar nga trajneri Stiven Xherrard, mirëpo britaniku vendosi ta hidhte në fushë vetëm në minutën e 46 për t’i dhënë një pjesë loje në dispozicion. 24-vjeçari ia shpërbleu besimin Xherrard teksa realizoi një gol mjaft të bukur për t’iu dhënë barazimin momental të tijve që kishin pësuar në fillim nga skuadra e ST. Xhonston.

Ndërkohë, në minutën e 71, Kamberi mori sërish rolin e protagonistit teksa asistoi në golin e dytë të Rejnxhërs. Por, në fund performanca e futbollistit të Kombëtares nuk mjaftoi që ekipi i tij të fitonte, pasi pësuan golin e barazimit 10 minuta para se të mbyllej takimi. Kështu, pavarësisht performacës së shkëlqyer me një gol e një asist, Kamberi nuk mund të ishte plotësisht i lumtur. Pas ndeshjes, sulmuesi u shpreh se do jetë gati sa herë Xherrard ta thërrasë në apel dhe se synon gjithnjë ta bëj trajnerin të mendoj që t’i jap një shans atij.

“Planifikova ta festoja këtë ndeshje me golin dhe asistin tim, por fatkeqësisht nuk morëm tre pikët dhe nuk mund të jem i lumtur. Është frustuese jo vetëm për mua, por për të gjithë, edhe për fansat. Të gjithë ishim këtu për të fituar dhe jo për të barazuar. Jam i lumtur me performancën, por nuk mund të jem edhe aq i lumtur sepse nuk triumfuam. Plani është që skuadra të ruaj portën e paprekur, sepse nuk është e lehtë që të përmbysësh rezultatin.

Dhe, në fushën që luajtëm nuk ishte e lehtë. Unë mundohem çdo ditë t’i tregoj diçka trajnerit që ta vendos në mendime për të më aktivizuar. Por, e respektoj çdo vendim të tijin. Këtu bëhet fjalë për Rejnxhërs dhe jo për mua. Bëhet fjalë për të mirën e ekipit dhe unë do jem gati sa herë të kem shansin”, u shpreh Kamberi. Ndërkohë, në ndeshjen e kësaj jave të Ligës së Europës përballë Bragës, Kamberi pritet të nisë si titullar duke qenë se Xherrard nuk ka në dispozicion dy sulmues/vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: