Connect with Us

Sulmuesi i Partizanit kapet keq me tifozët në rrjetet sociale

Sport

Sulmuesi i Partizanit kapet keq me tifozët në rrjetet sociale

Publikuar

-

Partizani nuk po arrin ta marrë veten plotësisht dhe dalëngadalë Tirana dhe Kukësi po krijojnë një hendek me të kuqtë. Barazimi i fundit me Bylisin i dëmtoi edhe më shumë pozitat e tyre në garën për titullin. Ndeshjen me ballshiotët kryeqytetasit po e dominonin dhe po kryesonin me rezultatin 2-0. Megjithatë, kundërshtarët u kthyen të luajnë fort dhe arritën të barazojnë rezultatin.

Në golin e parë fajtori kryesor ishte Solomon, i cili humbi topin në një zonë të rrezikshme dhe Partizani pësoi golin e parë. Për këtë episod shumë tifozë të të kuqve e kanë kritikuar ashpër, duke ndikuar në gjendjen e tij psikologjike. Gjithsesi, sulmuesi ka zgjedhur t’i përgjigjet tifozëve nëpërmjet rrjeteve sociale. Ai e krahason veten e tij me farën.

“Ata provuan të më groposnin, por nuk e dinin se isha bërthamë. Nuk mund ta varrosësh një farë. Një bërthamë gjithmonë do të rritet. Rritet edhe më e fortë. Gërmoj brenda dhe jam i vendosur të rritem përmes stuhive dhe baltës. Ju mund të hidhni balët mbi mua, por unë nuk ndalem. Gjithmonë do të kthehem edhe më i fortë, pa e vrarë mendjen çfarë ndodh”, shkruan Solomon. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: