Connect with Us

Sulmuesi shqiptar ndryshon ekip, prezantohet në Suedi

Sport

Sulmuesi shqiptar ndryshon ekip, prezantohet në Suedi

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar Bajram Ajeti ka zgjedhur ekipin e ri, ku do të vazhdojë karrierën e tij.

30-vjeçari ka firmosur me ekipin suedez të Umea, me të cilët shpreson të tregojë një paraqitje të mirë. Marrëveshja është bërë zyrtare nga vetë klubi suedez, të cilët kanë njoftuar tifozët për nënshkrimin me lojtarin nga Kosova.

Nga vera e sezonit të kaluar Ajeti ishte pa klub, pasi kishte mbyllur kontratën me turqit e Afjet Afjonspor. Lojtari kthehet në kampionatin suedez, ku më parë ka luajtur me ekipe si Eskilstuna, Gefle dhe Bromapojkarma.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: