Connect with Us

Tifozët sulmojnë autobusin e Fenerbahces, Vedat Muriqi përjeton tmerrin

Sport

Tifozët sulmojnë autobusin e Fenerbahces, Vedat Muriqi përjeton tmerrin

Publikuar

-

Kur festa dhe pritshmëritë rriten, zhgënjimi në momentet më të vështira do të jetë po kaq i madh. Kjo i ka ndodhur Fenerbaçes e sheh veten në vendin e gjashtë dhe larg pretendimeve.

Në ditën e sotme kanë marrë humbjen e 3 në 4 takimet e fundit, ndërsa ka ardhur në derbin e Stambollit ndaj Galatasarait. Fenerbaçe humbi në shifrat 1-3 dhe kjo shkaktoi një zemërim të madh te tifozët e tyre.

Këta të fundit kanë sulmuar me gurë, shishe dhe vezë autobuzin e skuadrës që po largohej nga stadiumi. Një moment shumë i vështirë edhe për Vedat Muriqin, që po përjeton “ferrin” tashmë, ndërsa ka 6 ndeshjet e fundit pa shënuar. Tifozët kërkojnë shkarkimin e trajnerit Yanal dhe presidentit Ali Koç, duke e kthyer situatën në dramatike. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: