Connect with Us

Uzuni: Isha pranë Majorkës, më do edhe Dinamo

Kombëtare

Uzuni: Isha pranë Majorkës, më do edhe Dinamo

Publikuar

-

Futbollisti i Kombëtares, Myrto Uzuni në një prononcim për “Zona Gol” ka zbuluar një prapaskenë të merkatos me klubin e Majorkës. Sulmuesi ka treguar se marrëveshja ishte e mbyllur, por në fund plani nuk u vu në zbatim. Ndërkaq, 24-vjeçari shprehet se mos grumbullimin në kombëtare e ka marrë se duhej të punoj më fort që të jetë pjesë e kuqezinjve.

Prapaskena me Majorkën? Kam qenë bisedime me drejtorin e Majorkës dhe presidentin. Ka qenë e mbyllur por në momentin e fundit u prish marrëveshja. Nuk e di pse”. Kastrati te Dinamo Zagreb, ai ishe edhe ti në listë? “Në radhë të parë i uroj suksese Kastrati. Dinamo është një klub i madh. Ka pasur interesim për mua”.

Festimi me gjestin e telefonit, një mesazh për Rejën? “Festimi me atë gjest nuk ishte zemërim. Mos grumbullimin e mora që duhej të punoja fort të jem pjesë e Kombëtares. Pasi është më e rëndësishmja për një futbollist”.  “Dua të falënderoj presidentin e Laçit që më besoi shumë. Uroj t’ia kem shpërblyer. Të rinjtë duhet të luajnë dhe të rriten, ndërsa paga mujore duhet të jetë në plan të dytë”.

Rrezikimi i karrierës kur kapërcen shumë shkallë njëherësh siç mund të ishte transferimi në La Liga me Majorkën? Normalisht, duhet t’i marrësh shkallët me radhë. Por, me punë dhe ambicie çdo gjë është e arritshme. Pret ftesën nga Reja, cila është parandjenja? Lojtarët duhet të japin më të mirën për klubin dhe kush është më në formë meriton edhe ftesën”, u shpreh Uzuni. /VipSport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: