Connect with Us

De Biazi: Më kontrolluan në aeroport për koronavirusin, ja e vërteta për drejtimin e Partizanit

Kombëtare

De Biazi: Më kontrolluan në aeroport për koronavirusin, ja e vërteta për drejtimin e Partizanit

Publikuar

-

Gianni De Biasi është rikthyer në Shqipëri dhe është bërë sërish pjesë e studiove sportive në vend. Ish trajneri i Kombëtares Shqiptare ka treguar situatën që po kalon vendi fqinj Italia me përhapjen e Coronavirus. Në studion e “Procesit Sportiv”, De Biasi është shprehur se situata po kontrollohet, ndërsa për futbollin është diçka jo pozitive.

“Po po jam i kontrolluar në aeroport. Qëndroni të qetë sepse nuk kam asgjë. Mendoj se në Itali po e përballojnë këtë gjendje. Sistemi italian mjekësor është nga më të mirët dhe ata që kanë vdekur kanë patur ndërlikime të tjera. Gjithësesi masat duhen marr pasi virusi hapet në mënyra të ndryshme.

Ta shikosh një ndeshje si Juventus-Inter me ndeshje të mbyllura mendoj se është vdekja e futbollit. Është shumë e rëndësishme që njerëzit të jenë në stadium edhe pse tani mund ta ndjekësh në TV”, ka thënë De Biasi.

Është e vërtetë se mund të bëheshit trajner i Partizanit?

“Një pyetje e keqe, jo shumë e bukur. U largova nga Kombëtarja dhe shkova në Spanjë , ndërkohë pata shumë mundësi të tjera dhe tani është e qartë që dua të merrem me të rinjtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: