Connect with Us

Interi merr lajmin e madh për ndeshjen ndaj Juventusit, rikthehet “bisha”

Seria A

Interi merr lajmin e madh për ndeshjen ndaj Juventusit, rikthehet “bisha”

Publikuar

-

Optimizëm tek Interi për riaftësimin e plotë të portierit Samir Handnovic para supersfidës së fundjavës Juventus-Inter. Ekzaminimet mjekësorë në dorë treguan se slloveni do të nisë stërvitjen rregullisht.

Derbi i Italisë është shumë i rëndësishëm për të dyja skuadrat, që janë në “luftë” për titullin e Serisë A, pavarësisht se do të luhet pa tifozë për shkak të Coronavirusit (pritet vetëm zyrtarizimi).

Handanovic është simbol i Interit të sotëm dhe prania e tij në fushë përballe bardhezinjve ka impakt të padiskutueshëm psikologjik te zikaltrit.

“Sipas Gazzetta dello Sport”, Handanovic duhet të nisë të presë me dorën e dëmtuar në seancat stërvitore të së premtes dhe së shtunës, për të marrë rolin e titullarit (në ndeshjet e fundit ka luajtur Padelli dhe ka marrë kritika të shumta për performancën e tij) pikërisht në përballjen që mund të vendosë shumë për titullin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE