Connect with Us

“Je një bërthamë pa embrion”, ish-sulmuesi i Partizanit ofendon keq Solomonin

Sport

“Je një bërthamë pa embrion”, ish-sulmuesi i Partizanit ofendon keq Solomonin

Publikuar

-

Përplasja në distancë e numrave nëntë të Partizanit ka vijuar edhe dje. Pikërisht bëhet fjalë për nëntën aktuale, Theofilus Solomon dhe ish-nëntëshi kampion Edmond Dosti, i cili pas brazdimit me Bylisin kërkoi që trajneri Sormani të mos e aktivizojë më nigerianin, pasi do ta detyronte të thyente televizorin.

Ndërsa Solomon, përmes një videomesazhi në profilin e tij, ka pohuar se provuan ta groposnin, por ai e quan vetën si një bërthamë që mbin dhe rritet edhe më e fortë. Por i menjëhershëm ka qenë kundërreagimi i ishsulmuesit Dosti, i cili për “Panorama Sport” i jep një përgjigje Solomonit.

“Sulmuesit nigerian i duket vetja se është bërthamë që do të rritet edhe më i fortë. Por, ai harron se është një bërthamë e thatë dhe pa embrion që kudo ta groposësh nuk çel. Atij i është dhënë dora te Partizani më shumë se askujt dhe nuk e meriton që të luajë më. Klubi më mirë të besojë te të rinjtë sesa te sulmuesit e huaj. Gjersa në janar kanë afruar një sulmues të ri nga Kavaja, është më mirë të investohet tek ai sesa te Solomon”, u shpreh Dosti për gazetën.

Ndërsa përmes një postimi në “Facebook” Dosti mes të tjerash inkurajon “demat” për fitoren në derbi. “Të premten luajmë një ndeshje deçizive për ecurinë e kampionatit kundër Tiranës, një kundërshtar i përjetshëm. Edhe pse për momentin janë në pozicion më të mire se ne, jemi në kushtet që mund t’i ulim me këmbë në tokë. Edhe ata na e kanë frikën. Derbi nuk është një ndeshje për t’u luajtur, por për t’u fituar. Fitorja do të jetë mjaft vendimtare dhe nuk duhet bërë ndonjë gabim, nëse duan të jemi dhe këtë vit kampion”, shkrin mes të tjerash ish-sulmuesi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: