Connect with Us

“Magjistaria” serbe bën mrekullinë, shëron kapitenin Arapi

Sport

“Magjistaria” serbe bën mrekullinë, shëron kapitenin Arapi

Publikuar

-

Renato Arapi jep shenja rikthimi. Kapiteni pritet që të jetë në fushë ndaj Kukësit, pasi terapia që po kryen në Serbi ka dhënë rezultat të shpejtë. Gjendja e mbrojtësit është përmirësuar ndjeshëm pas disa seancash terapi, aq sa nesër mund edhe t’i bashkohet grupit në stërvitje. Dhe nëse gjithçka shkon sipas planeve, ai të shtunën do të jetë një forcë më shumë për formacionin e Edi Martinit.

Lojtari pas një mungese të gjatë, gjeti derman te “magjistarja” serbe, sikundër njihet ndryshe edhe fizioterapistja Marijana Kovaçeviç. Kujtojmë se ai kishte pësuar tërheqje realisht të rëndë, prej afro 10 centimetrash dhe më në fund po rikuperohet. Nuk është vetëm ky lajmi i mirë para javës së 24-t, pasi grupit do i shtohet edhe Albano Aleksi. Duket se mesfushori që shpesh është adaptuar edhe në mbrojtje e ka kaluar gripin dhe pritet në fushë ndaj verilindorëve. Një rikthim i rëndësishëm është edhe ai i Lorenco Vilës. Lojtari ka ezauruar pezullimin prej të verdhëve, ndaj mund ta llogarisim si titullar këtë të shtunë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: