Connect with Us

Me dyer të hapura apo të mbyllura?/ Merret vendimi përfundimtar për Juventus-Inter dhe ndeshjet e tjera të Serisë A

Seria A

Me dyer të hapura apo të mbyllura?/ Merret vendimi përfundimtar për Juventus-Inter dhe ndeshjet e tjera të Serisë A

Publikuar

-

Tashmë është marrë vendimi zyrtar! Gjashtë ndeshje të javës së 26 të Serie A do të luhet pa praninë e tifozëve për shkak të kërcënimit nga Coronavirusi. Kështu, sfida kryesore e kësaj jave, ajo mes Juventusit dhe Interit do të luhet me dyer të mbyllura.

Gjithashtu, ndeshjet Milan-Genoa, Parma-Spal, Udinese-Fiorentina, Sassuolo-Brescia dhe Sampdoria-Verona, do të luhen pa tifozë. Ky vendim është konfirmuar pak më parë nga ministri i sporteve në Itali, Vincezo Spadafora. “Përveç Lombardisë, Piemontes dhe Venetos, e kemi zgjeruar kujdesin edhe në rajonet e Friulit, Emilio Romagnas dhe Ligurias. Në këto rajone eventet sportive do të luhen me dyer të mbyllura”, është shprehur për “Tg2” ministri italian i sporteve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: