Connect with Us

Napoli-Barcelona, formacionet zyrtare/ Ka surpriza të shumta

Sport

Napoli-Barcelona, formacionet zyrtare/ Ka surpriza të shumta

Publikuar

-

Napoli dhe Barcelona do të luajnë aktin e parë në “San Paolo” për fazën e 1/8-ave të UEFA Champions League. Në kuadër të sfidës, dy ekipet kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Quique Setien ka ndryshuar skemë te Barça e tij, teksa i beson një rreshtimi 4-4-2. Pique-Umtiti luajnë në qendër të mbrojtjes, ndërsa nga krahët janë dyshja e shpejtë, Semedo-Junior Firpo. Mesfusha është e përbërë nga Busquets, De Jong, Vidal e Rakitic, ndërsa në sulm Messi-Griezmann.

Nga ana tjetër, Genaro Gattuso befason jo pak, teksa ul në stol një emër si Milik, i cili ka qenë pikë referimi për sulmin e Napolit. Trajneri italian ka rikthyer treshen e dikurshme Callejon-Mertens-Insigne. Mesfushën ia ka besuar blerjes Diego Demme, i cili luan krah Ruiz dhe Zielinskit. Di Lorenzo-Mario Rui luajnë në krahët e mbrojtjes, ndërsa në qendër Manolas dhe Maksimovic. Porta i besohet Ospinës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: