Connect with Us

Napoli dhe Barcelona bëjnë paqe, kualifikimi vendoset në “Camp Nou”

La Liga

Napoli dhe Barcelona bëjnë paqe, kualifikimi vendoset në “Camp Nou”

Publikuar

-

Napoli dhe Barcelona kanë barazuar 1-1 në “San Paolo” në ndeshjen e parë të 1/8-ve.

Vendasit shënuan të parët, pa një aksioni model dhe finalizimi perfekt të Mertens në minutën e 30-të. Barazimi i miqve erdhi në minutën e 57-të më Griezmann, pas asistit të Semedo, por gjithçka nisi nga këmbët e Busquets.

Në minutat e fundit, katalanasit mbetën me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Vidal, i cili do të mungojë kështu në ndeshjen e kthimit. Kileni morri dy kartonë të verdhë brenda pak sekondash. Rezultati nuk ndryshoi deri në fund, kualifikimi për në çerekfinale do të vendoset në “Camp Nou”.

Përsa i pëerket Hysajt, ndryshe nga sa pritej, ai nuk luajti për asnjë minutë në këtë takim. /CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: