Connect with Us

Pësoi aksident në vendlindje, futbollisti i afruar me bujë kërkon “divorcin” me Vllazninë

Sport

Pësoi aksident në vendlindje, futbollisti i afruar me bujë kërkon “divorcin” me Vllazninë

Publikuar

-

Vllaznia duket se do të mbetet pa mbrojtësin e majtë Godfrej Walesimbi. Ugandezi që u afrua gjatë tetorit në Shkodër, zhvilloi tetë ndeshje me Vllazninë duke koleksionuar 543 minuta. 30 vjeçari prej janarit nuk ishte bërë i gjallë, me klubin kuqeblu që ka kërkuar të kontaktojë me të.

Ditët e fundit një gjë e tillë është arritur, teksa Godfrej ka shpjeguar se ka pësuar një aksident në vendlindje, duke dëmtuar edhe këmbën. Mbrojtësi kërkon “divorcin” nga klubi, teksa Vllaznia e shihte si pjesë të rëndësishme të skuadrës. Shkodranët kishin përgatitur gjobë për vonesën, teksa tanimë situata ka ndryshuar dhe palët mund të ndahen në paqe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: