Connect with Us

Rekordi vazhdon/ Askush si mbrojtësi i Kombëtares tonë në Kroaci

Kombëtare

Rekordi vazhdon/ Askush si mbrojtësi i Kombëtares tonë në Kroaci

Publikuar

-

Hajduku i Splitit luajti “tenis” dje me Goricën dhe fitoi 6-0. Skuadra e famshme kroate vazhdon të renditet në vend të dytë me 44 pikë, 12 më pak se kryesuesit e Dinamo Zagreb. Ardian Ismajli e zhvilloi ndeshjen të plotë si gjithmonë, ndërsa Francesco Tahiraj u aktivizua për 77 minuta. Lojtari i lindur në Itali po aktivizohet si mbrojtës i majtë, pavarësisht se është një lojtar ofensiv.

Mbrojtësi i kombëtares kuqezi zhvilloi një tjetër ndeshje shumë pozitive dhe u vlerësua me daljen në formacionin më të mirë të javës në Kroaci. 23-vjeçari formon qendrën e mbrojtjes me Theophile të Dinamo Zagreb. Kjo është hera e tetë në këtë sezon që Ismajli ia del të jetë pjesë e formacionit të javës në HNL kroate. diçka që nuk e ka bërë asnjë lojtar tjetër.

Lojtari dardan është një pikë fikse e Hajdukut dhe sivjet numëron 22 ndeshje aktivizim. Paraqitje shumë të mirë bëri edhe Tahiraj, i cili u bë pjesë e tre lojtarëve rezervë të formacionit më të mirë të javës, aty ku bën pjesë edhe Arijan Ademi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: