Connect with Us

Të gjithë kundër Cityt, klubet e Anglisë habisin me kërkesën e tyre

Premier Liga

Të gjithë kundër Cityt, klubet e Anglisë habisin me kërkesën e tyre

Publikuar

-

Klubet e Premier League janë bashkuar kundër Manchester City-t. Pas përjashtimit nga Champions League për dy sezonet e ardhshme dhe një gjobe prej 30 milionë euro, Qytetarët mund të përballen me telashe të tjera.

Gjithsesi, klubi ka bërë të ditur se do t’i drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për të hedhur poshtë vendimin e UEFA-s. Në pritje të vendimit, klubet e Premier League janë vënë në lëvizje kundër kampionëve të Anglisë.

Sipas The AThletic, skuadrat e tjera mendojnë se shkeljet e normave nga ana e City-t kanë kushtëzuar ecurinë e kampionatit dhe për këtë arsye kanë kërkuar hejen e titujve të fituar nga Citizens mes 2012-ës dhe 2016-ës.

Në lidhje me këtë çështjë ka folur edhe zëvendëspresidenti i UEFA-s, UVA:

“Presim vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv. Mundësia e heqjes së titujve të fituar në Angli? Rregullat europiane nuk janë pothuajse kurrë të ngjashme me ato kombëtare, UEFA po punon për të bërë të mundur që disa rregulla të bëhen të detyrueshme në kampionatet kombëtare”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: