Connect with Us

Tirana bëhet blind, rikthehet një futbollist i rëndësishëm

Sport

Tirana bëhet blind, rikthehet një futbollist i rëndësishëm

Publikuar

-

Përveç pikëve që në këtë periudhë të kampionatit kanë ardhur me shumicë, çka bënë që bardheblutë të bëjnë të tyrin edhe vendin e parë në klasifikim, tashmë në shtëpinë e Tiranës vjen edhe një tjetër lajm i mirë.

Bëhet fjalë për Isamel Dungën. Sulmuesi për shkak të një dëmtimi u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale dhe prej mesit të muajit dhjetor nuk ishte i gatshëm për trajnerin Emanuel Egbo.

Mirëpo, keniani ishte i pranishëm në seancën e djeshme stërvitore dukë dhënë sinjale pozitive, edhe pse do t’i duhet kohë që të arrijë formën optimale për t’iu bashkuar ofensivës së kryeqytetasve me Ngo, Muçi, Halili e Mario Morina. Keniani u transferua në këtë sezon te 24-herë kampionët e Shqipërisë nga ekipi i Luftëtarit, ndërsa në prezencat e grumbulluara me Tiranën ia ka dalë të gjejë tre herë rrugën e rrjetës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: