Connect with Us

Zbulohet kërkesa e pazakontë që i bënë futbollistët dhe Nexhipi Shpëtim Duros gjatë ndeshjes me Tiranën

Sport

Zbulohet kërkesa e pazakontë që i bënë futbollistët dhe Nexhipi Shpëtim Duros gjatë ndeshjes me Tiranën

Publikuar

-

U bënë dy ndeshje radhazi që Kukësit i ikën fitorja nga duart. Nëse me Bylisin u barazuan në fund, ndaj Tiranës shkoi edhe më keq. Humbën dhe dorëzuan kreun. Skema ishte gati identike në këto 180 minuta: shënojnë të parët dhe tërhiqen në fund për të mbrojtur rezultatin.

Gazeta zbulon se disa lojtarë kryesorë të ekipit i kanë kërkuar trajnerit që të mos e zëvendësonin Vasil Shkurtajn, por ta linte që ta mbyllte krejt lojën. Madje edhe drejtori Nderim Nexhipi ka pasur të njëjtën kërkesë, por në fund Shpëtim Duro ka qenë i vendosur në të tijën.

Përtej këtij fakti verilindorët kanë treguar gjatë këtij kampionati se janë një skuadër mjaft kualitative dhe në momente të vështira dinë të ngrihet, ashtu sikundër vepruan në dhjetor. Pas asaj krize rezultatesh, mori 4 fitore radhazi dhe arriti në vendin e parë.

PANORAMASPORT.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: