Connect with Us

Zbulohet koreografia e tifozëve të Tiranës në derbin ndaj Partizanit

Sport

Zbulohet koreografia e tifozëve të Tiranës në derbin ndaj Partizanit

Publikuar

-

Të premten, Tirana do të luajë kundër Partizanit, në kuadër të javës së 24-të të Superiores. Në këtë supersfidë nuk do të mungojnë as tifozët e shumtë bardheblu të cilët priten të mbushin shkallët e “Air Albania Stadium”. Së fundmi, newsport.al ka mësuar se ultrasit “Capital Crew”” po përgatisin një koreografi speciale që do ta shpalosin në derbin e kryeqytetit.

Ata do të vendosen në tribunën “Fatmir Frashëri” e cila pritet të jetë tërësisht e mbuluar nga banderola gjigante. Mbështetësit e 24 herë kampionëvve të Shqipërisë kanë blerë sot copën për koreografinë spektakolare, ndërsa detajet janë të vështira për t’u gjetur. Këtë herë Tirana është pritëse dhe si e tillë do të ketë në dispozicion pjesën më të madhe të stadiumit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: