Connect with Us

Champions League: Ishte rikthyer nga dëmtimi pas një kohe të gjatë, ylli i njohur lë sërish fushën mes lotësh

Premier Liga

Champions League: Ishte rikthyer nga dëmtimi pas një kohe të gjatë, ylli i njohur lë sërish fushën mes lotësh

Publikuar

-

Mbrojtësi i Manchester City, Aymeric Laporte, që kthehej pas një dëmtimi të gjatë në gju, është detyruar që të dorëzohet sërish dhe në sfidën ndaj Real Madrid, ka lënë pjesën e parë duke çaluar dhe duke u nxjerrë jashtë nga stafi mjekësor.

Francezi doli në minutën e 33-të duke qarë dhe në vend të tij u aktivizua Fernandinho. Laporte u dëmtua në gusht gjatë një ndeshje me Brighton dhe ishte kthyer duke luajtur ndaj Sheffield United më 21 janar, duke luajtur ndeshjen tjetër ndaj West Ham për 65 minuta. Goditje e rëndë për francezin dhe sidomos Guardiola.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: