Connect with Us

Çmenduri/ Ja sa bileta pritet të shiten gjithsej për derbin Tirana-Partizani

Sport

Çmenduri/ Ja sa bileta pritet të shiten gjithsej për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Dje dolën në shitje biletat e ndeshjes derbi të shumëpritur që zhvillohet ditën e premte në orën 19:00, ndërsa Tirana nëpërmjet një postimi që ka bërë në faqen e vet zyrtare ka parlajmëruar se shitja po ecën me ritme të kënaqshme.

Majde, vetëm dje ka pasur dhjetë mijë bileta të shitura dhe me shumë gjasa, nëse vijohet më këto ritme, duket se ato do të mbarojnë brenda 2-3 ditëve…

Gjithsesi, klubi i bardheblu ka pasur sot edhe një takim me zyrtarët e lartë të Policisë së Shtetit, ndërsa po në faqen zyrtare kërkohet nga ultrasit që të rrinë larg gjesteve antisportive dhe të kenë kartë identiteti me vere.

Kujtojmë që bardheblutë janë dënuar disa herë nga Komisioni i Disiplinës, ndërsa kanë paralajmëruar tifozët se do të kenë përgjegjësi ligjore nëse tejkalojnë normat apo thyejnë stola, ashtu siç edhe ka ndodhur në ndeshje të shkuara që janë luajtur në “Air Albania’, ku nuk kanë shpëtuar pa masa, si klubi ashtu edhe ultrasit të cilët janë arrestuar.

Ja postimi që kanë bërë pak minuta më parë në faqen zyrtare të klubit bardheblu në lidhje me shitjet e biletave dhe paralajmërimin për tifozët…/vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: