Connect with Us

Conte nuk e ka fare mendjen te ndeshja ndaj Juventusit/ Mendoj vetëm për…

Seria A

Conte nuk e ka fare mendjen te ndeshja ndaj Juventusit/ Mendoj vetëm për…

Publikuar

-

Antonio Conte trajneri i Interit ka folur për Inter TV në prag të ndeshjes në Europa League kundër Ludogorets, por pa harruar edhe atë në fundjavë ndaj Juventus. Zikaltërit fituar 2-0 ndeshjen e parë ndaj Ludogorets dhe ndeshja e radhës duket më e lehtë në letër, por megjithatë tekniku i zikaltërve nuk e quan të lehtë sfidën në “San Siro”.

“Kemi disa lojtarë që mund të përdorim. Europa League është një komepticion që të bënë të harxhosh shumë energji fizike dhe nervore. Ne duhet të ndryshojmë ekipin dhe të mbajmë lojtarët në gjendje të mirë pa humbur dhe idenë tonë nga ana taktike. Dhe në fund të marrim rezultatin që duhet. Do të futemi në fushë me përqëndrimin maksmal duke e ditur se kundërshtarët kanë një qëllim të rëndësishëm”, tha Conte për ndeshjen e Europa League.

Sfida ndaj Juventus:

“Le të mendojmë për lojën e nesrme. Do të ishte gabim nëse mendonim për gjë tjetër sepse nuk do të përqëndrohehsim. Duhet të shkojmë nga një ndeshje në tjetër dhe më e rëndësishmja është e nesërmja”, përfundoi Conte.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: