Connect with Us

Në djall të shkojë coronavorusi/ Juve-Inter do të luhet me tifozë?

Seria A

Në djall të shkojë coronavorusi/ Juve-Inter do të luhet me tifozë?

Publikuar

-

Asnjë siguri, propozime që ndonjëherë nuk merren në konsideratë, shumë panik. Është efekti i Coronavirus në Serie A, një situatë e jashtëzakonshme. Ndeshja mes Juventusit dhe Interit, për vetë rëndësinë e saj, është më e diskutuara në këto ditë. “Derby d’Italia”, sipas opsionit më të mundshëm deri tani, duhet të luhet pas dyerve të mbyllura, në “Allianz Stadium”, të dielën në mbrëmje.

Por, sipas “La Stampa”, mund të ketë një hipotezë të re sensacionale në horizont. Mundësia e shtyrjes së supersfidës për të hënën në mbrëmje po fiton terren. Teknikisht, masat e karantinës në rajonin e Piedmontes skadojnë të shtunën e 29 shkurtit, ndërsa ato të qeverisë italiane vazhdojnë deri të dielën e 1 marsit.

Pra, në gjendjen aktuale, asnjë rregull e kufizim ligjor nuk ndalon që ndeshjet, nga e hëna e tutje të luhen rregullisht. Edhe pse, siç u përmend, rregullat e reja ka të ngjarë të dalin në ditët në vijim. Hipoteza në fjalë është e “gjallë”, falë fjalëve, që ju thamë dje, të Ministrit të Sportit, Vincenzo Spadafora: “Nëse të dhënat nuk na japin indikacione alarmuese, mund të ndodhë që nga 2 marsi ta ndalojmë pezullimin e ngjarjeve sportive. Ne do të monitorojmë evolucionin e situatës në ditët në vijim”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: