Connect with Us

Kamberi i jashtëzakonshëm/ Rangersi kualifikohet më tej në Europa League

Sport

Kamberi i jashtëzakonshëm/ Rangersi kualifikohet më tej në Europa League

Publikuar

-

Rangersi ka arritur që të kualifikohet më tej në “Europa League”, duke fituar me rezultatin 0-1 ndaj Bragës. Goli i vetëm i takimit erdhi nga një zbritje me sprint të fuqishëm nga Kent në kundërsulm, që e kaloi bukur portierin me të majtën e tij.

Ndërkohë Hagi kishte gabuar nga 11-metërshi në fundin e pjesës së parë, duke gabuar për t’i kaluar në avantazh skocezët. Ndeshja e parë kishte përfunduar në shifrat 3-2 dhe kështu është Rangersi që shkon në fazën e 1/16-ave në “Europa League”.

“Kamberi duhet të bëj lojën e pistë dhe nuk kam dyshime që mundet”, do të shprehej Gerrard para takimit. Flitej pikërisht për taktikën dhe mënyrën sesi ishte ndërtuar skema e trajnerit ndaj Bragës. Portugezët kishin 67% të mbajtjes së topit në favor dhe ishin të fortë në dyluftimet e tyre, duke shkuar edhe me dy futbollistë për t’i mos dhënë “oksigjen” Rangersit sa herë që këta të fundit binin në kontakt me topin.

Pra ajo që kërkohej ishte lufta e fortë fizike dhe kapja në befasi e kundërshtarit me kundërsulme, pasi nuk ishte një ndeshje e zakontë ku shihte skocezët në kontrollin e lojës. Kamberi ia doli që ta bëj detyrën e tij në pjesën më të madhe të rasteve, megjithëse nuk mundi të realizonte dhe u largua nga fusha në minutën e 80 pasi e nisi si titullar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: