Connect with Us

Lajm i madh për Barcelonën/ “Bisha” do të jetë gati për “El Clasicon”

La Liga

Lajm i madh për Barcelonën/ “Bisha” do të jetë gati për “El Clasicon”

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme Barcelona arriti një barazim në shifrat 1-1 në transfertën e Napolit. Një ndeshje aspak e lehtë për të besuarit e Setien, ku gjithçka mbetet për t’u vendosur në sfidën e kthimit. Përpos barazimit, një problem tjetër për stafin katalanas ishte dhe dëmtimi i Gerard Pique.

Mbrojtësi spanjoll nuk mundi të vazhdonte më sfidën, por fatmirësisht ai u dëmtua në minutat e fundit të takimit. Ai u zëvendësua në minutën e 90-të me Clement Lenglet. Dalja e tij nga fusha e lojës përhapi panik te Barcelona, për shkak se në fundjavë i pret “El Clasico”.

Mesa duket ai dëmtim nuk është serioz dhe Pique besohet se do të jetë i gatshëm për Real Madridin. Këtë gjë e ka konfirmuar gazetari, Gerard Romero, i cili me anë të një postimi në “Twitter” jep lajmin e gëzuar për tifozët katalanas.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: