Connect with Us

“Lojtari më me eksperiencë te ekipi B”, në Spanjë i thurin elozhe Manajt

Kombëtare

“Lojtari më me eksperiencë te ekipi B”, në Spanjë i thurin elozhe Manajt

Publikuar

-

Rei Manaj shihet gjithnjë e më shumë si zgjidhje për telashet e Barcelonës, e cila nuk ka luksin të humbasë më futbollistë për dëmtim para ndeshjes së kthimit kundër Napolit në Ligën e Kampioneve. Parashikohet që Setien të ketë në dispozicion vetëm 11 profesionistë dhe portierin rezervë për takimin e kthimit e duhet të mbushë radhët e ekipit të tij me lojtarë nga ekipi B. Në mediat spanjolle, emri i Rei Manat qarkullon gjerësisht si një nga alternativat më të mundshme.

Vetë e përditshmja sportive “Mundo Deportivo”, e cila njihet për lidhjen me klubin pasi është me bazë në Katalonjë, thekson se si Manaj, ndonëse nuk ka debutuar ende me skuadrën e parë, është futbollisti me më shumë eksperiencë mes atyre që veshin këtë fanellë në ekipin B.

“Ai është lojtari më veteran mes atyre që stërviten me ekipin e dytë mes zgjedhjeve të mundshme për ekipin e parë. Qendërsulmuesi 23-vjeçar shqiptar u afrua gjatë merkatos së dimrit nga Albacete, e cila përfitoi 700 mijë euro plus 2 milionë të tjerë ekstra në varësi të paraqitjeve. Me një CV të gjerë në rininë e tij, e cila e çoi të debutonte edhe në Serinë A me Interin, regjistron në këtë sezon 3 gola në 10 ndeshje me Albaceten dhe 1 tjetër në 4 ndeshje me Barcelonën B. Në sezonin e mëparshëm shënoi 7 gola në 30 ndeshje me Albaceten.

Setien e grumbulloi për ndeshjen e Barcelonës ndaj Getafes, pa arritur të debutojë në “Kamp Nou”. Blerja e Martin Breithuejt, i cili mund të përdoret vetëm në La liga, i jep opsione Manajt”, shkruan e përditshmja spanjolle në artikullin e saj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: