Connect with Us

Mamaja gjermane dhe babai shqiptar, rrëfehet djali i Igli Tares: Ja cilën kombëtare do të zgjedh

Kombëtare

Mamaja gjermane dhe babai shqiptar, rrëfehet djali i Igli Tares: Ja cilën kombëtare do të zgjedh

Publikuar

-

Etienne Tare ka debutuar disa javë më parë, me ekipin e dytë të Lacios. Një e arritje më vete për këtë lojtar, pasi është vetëm 16-vjeç dhe njëkohësisht futbollisti më i ri në “Primavera” të kryeqytetasve.

Flasim për djalin e Igli Tares, që duhet të punojë aq shumë për të lënë gjurmën e tij në futboll dhe të mos quhet si i biri i drejtorit sportiv. Talenti është aty dhe koha është përpara, për të mbërritur në këtë pikë. Ashtu siç do të bënte edhe Thomas Strakosha, që tani nuk quhet më vetëm si djali i Fotos.

“Sport Ekspres” ka zhvilluar një intervistë me Etienne Tare, teka e pyesim edhe për Kombëtaren që do të zgjedhë. Nëse në rastin e Rudi Vatës kishim një zgjedhje zhgënjyese për Shqipërinë sa i përket djalit të tij, nga familja Tare kemi marrë gjithmonë vetëm krenari.

Si shkon aventura tek të rinjtë e Lacios? Aty ndodhen dhe shumë lojtar shqiptarë, me kë kalon më shumë kohë?

Aventura po shkon në mënyrë të mirë. Unë jam lojtari më i ri në skuadër, luftojmë për të arritur në “Play Off” dhe këtë e kemi si objektiv. Me të gjithë lojtarët shqiptarë këtu kamë një raport shumë të mirë, ndihemi pjesë e integruar e skuadrës.

Sa shumë e pret debutimin me ekipin e parë te Lacio? Mendon se do të jetë e afërt dita?

Të gjithë e ëndërrojnë që të debutojnë një ditë me fanellën e Lacios dhe unë si shokët e mi, por e di që është shumë e vështirë kjo gjë. Duhet që të arrijë deri në atë pikë me punë dhe sakrificë.

Sa i përket Kombëtares, e ndarë mendja se kë do të përfaqësosh?

Po unë jam me nënë gjermane dhe babain shqiptar, por tradita është traditë e do më pëlqej që të luajë me fanellën e Shqipërisë.

Po sa i përket Koronavirusit, ka frikë dhe sa ka ndryshuar situata në këto kohë?

Ka frikë dhe po merren shumë masa, pasi po i dëgjojmë të gjitha e shpresoj që të gjendet një zgjidhje sa më shpejt. Edhe neve na e kanë bllokuar kampionatin këtu tek të rinjtë për këtë problem.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: