Connect with Us

Maradona sfidon haptazi Messin/ Shko dhe bëjë atë gjë, që të jesh si unë

La Liga

Maradona sfidon haptazi Messin/ Shko dhe bëjë atë gjë, që të jesh si unë

Publikuar

-

Pas ndeshjes së parë të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve mes Napolit dhe Barcelonës, flet një ish-lojtari luksi i të dyja skuadrave. Është Diego Armando Maradona, i cili në qytetin napolitan nderohet si. Kampioni i Botës me Argjentinën ndalet edhe te Leo Messi, që luajti për herë të parë në karrierë në “San Paolo”, në “mbretërinë” e tij:

“Do të kisha dashur të përballesha me Messin në “San Paolo”. Leo nuk e ka jetuar atë që kam përjetuar unë. Ky është avantazhi im ndaj tij, por mund të luajë lehtësisht në Napoli. Ai nuk do të ishte në gjendje të bënte gjërat që bëra unë, por uroj që napoletaët ta kenë një Messi”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: