Connect with Us

Neymar nuk ndryshon, çmend trajnerin e PSG-së me veprimin e fundit

Sport

Neymar nuk ndryshon, çmend trajnerin e PSG-së me veprimin e fundit

Publikuar

-

Mesa duket lufta e ftohtë mes Neymar dhe PSG po rikthehet sërish. Në merkaton e verës flitej shumë se braziliani do të largohej dhe u kthye në një çështje për klubin francez. Megjithatë, marrëdhënia jo e mirë mes palëve dukej se u rregullua me kalimin e kohës, por tashmë ajo është rikthyer sërish.

Gjithçka filloi në humbjen 2-1 kundër Dortmundit në Champions. Neymar kritikoi publikisht stafin e PSG-së pas ndeshjes duke ndezur gjakrat. Më pas ai u la jashtë listës për ndeshjen në Kupën e Francës, ku të besuarit e Tuchel fituan 6-1. Vetëm në muajin shkuar sulmuesi ka munguar në 4 ndeshje për shkak të dëmtimeve.

Si kundërpërgjigje për lënien jashte, Neymar vendosi të mos stërvitej duke acaruar dhe drejtuesit e klubit. “Është e vështirë të qëndrosh 4 ndeshje pa luajtur. Kjo nuk ishte zgjedhja ime, por vendosi klubi së bashku me mjekët. Unë dua të luaj dhe debatova për këtë. Ndihem mirë, por klubi ka frikë mos dëmtohem dhe në fund ai që vuan jam unë”, shpjegon Neymar se përse nuk u stërvit me ekipin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: