Connect with Us

Real-City dhe Lyon-Juventus/ Ja formacionet zyrtare

Sport

Real-City dhe Lyon-Juventus/ Ja formacionet zyrtare

Publikuar

-

Magjia e Champions League vazhdon dhe sot, me dy supersfida. Lyon pret në Francë kampionët e Italisë, Juventusin, me “Zonjën e Vjetër” që kuotohet si një ndër skuadrat favorite për t’i shkuar deri në fund këtij kompeticioni.

Lyon ka mungesën e madhe të Depay, por sërish francezët janë një skuadër delikate për t’u mposhtur. Ronaldo e nis titullar këtë sfidë, në kompeticionin e tij të preferuar, i mbështetur nga Dybala dhe Cuadrado. Pjanic luan kundër ish-ekipit të tij.

Ndërsa në takimin tjetër mes Real Madridit dhe Manchester Cityt, yjet janë të shumtë. Guardiola dhe Zidane kanë zgjedhur formacionet e tyre, ku surprizat nuk mungojnë. Trajneri i Cityt ka lënë në stol Sergio Agueron, ndërsa Zidane, luan me Iscon dhe Vinicius në krahët e sulmit, me Benzeman pykë. Dy ndeshje të gjitha për tu ndjekur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: