Connect with Us

Sfidat luhen të mërkurën, zyrtarizohet java e 25-të e Kategorisë Superiore

Sport

Sfidat luhen të mërkurën, zyrtarizohet java e 25-të e Kategorisë Superiore

Publikuar

-

Akoma pa u zhvilluar java e 24 e Kategorisë Superiore, janë zbuluar edhe oraret e javës së 25. E mërkura e ardhshme do të jetë dita kur do të luhen të gjitha ndeshjet e Superiores. Java pas derbit rezervon një ndeshje më të lehtë për Tiranën, që do të përballet në orën 17:00 në Vlorë me vendasit e Flamurtarit.

Ndërkohë, Partizani do të ketë një tjetër sfidë të vështirë dhe në të njëjtën orë do të sfidojë Teutën në Tiranë. Në orën 14:00 do të luhen dy sfidat e tjera, ku Skënderbeu do të ketë një mundësi të artë për të vazhduar ecurinë e mirë sepse do të presë Luftëtarin në Korçë. Ndërkohë sfida Laçi-Bylis do të jetë një nga më të fortat e javës së ardhshme.

Ndeshja mes Kukësit dhe Vllaznisë do të luhet në të njëjtën ditë, por akoma nuk ka një informacion përfundimtar në lidhje me orarin e ndeshjes. Gati i sigurt është fakti se kjo sfidë do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”. /vipsport.al/

Kategoria Superiore, Java 25

4 mars, 14:00

Kukësi-Vllaznia (pa konfirmuar)
Laçi-Bylis
Skënderbeu-Luftëtari

4 mars, 17:00

Flamurtari-Tirana
Partizani-Teuta

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: