Connect with Us

Shoku i ngushtë zbulon 2 sekretet e Cristiano Ronaldos/ Ja pse ai është më i miri në botë

Sport

Shoku i ngushtë zbulon 2 sekretet e Cristiano Ronaldos/ Ja pse ai është më i miri në botë

Publikuar

-

Luis Nani ka luajtur me Cristiano Ronaldon te Manchester United dhe te kombëtarja e Portugalisë. 33-vjeçari, i cili aktivizohet aktualisht te Orlando City në MLS amerikane, zbulon sekretin e vazhdimësisë dhe formës fantastike të yllit të Juventusit.

CR7 e ka nisur në mënyrë fantastike vitin 2020 dhe shënon prej 11-të ndeshjesh radhazi në Serie A. Nani tregon për CNN se e gjitha kjo vjen nga mentaliteti i fortë dhe puna e madhe që sulmuesi i njohur bën çdo ditë.

“Sekreti i Cristiano Ronaldos ka të bëjë me mentalitetin e tij dhe stërvitjen e përditshme. Për të qenë gjithmonë në formë të mirë, duhet të jesh i përgatitur fizikisht dhe mendërisht. Kjo është arsyeja pse ka shënuar kaq shumë gola, kjo e ka bërë më të mirin në botë“, deklaron Nani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Juventin i thekur, por Rama e gjen motivimin te rivalët: Të bëhemi si Milani i Sakit

Publikuar

-

Nga

Në Itali ka dhënë mendimin e tij sesi duhet të dilet nga kjo situatë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Një juventin dhe që e adhuron këtë skuadër, por kur vjen puna për të gjetur histori të mëdha suksesi, përfundon te Milani i kohërave të arta. Si në rastin për zgjidhjen e kësaj pandemie dhe […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE