Connect with Us

Tifozët e Napolit e ofendojnë nga nëna, ylli i Barcelonës iu kundërpërgjigjet “dhëmb për dhëmb”

La Liga

Tifozët e Napolit e ofendojnë nga nëna, ylli i Barcelonës iu kundërpërgjigjet “dhëmb për dhëmb”

Publikuar

-

Ndeshja e mbrëmshme e Champions-it, midis Napolit dhe Barcelonës, nuk përfundoi pa polemika. Përtej asaj që ndodhi në fushë, duket se Arturo Vidal i tërboi zemrat e publikut napolitan. Kiliani, pasi e kishte “mbushur kupën” në fushë, duke marrë dy kartonë të verdhë radhazi, në pak sekonda, duke i lënë shokët e skuadrës në inferioritet numerik karshi vendësve, do të mungojë edhe në sfidën e kthimit.

Pasi pa kartonin e kuq t’i tregohej para syve nga kryesori gjerman, ai la fushën i irrituar. Madje, do t’iu përgjigjej ofendimeve nga nëna të tifozëve të pranishëm në “San Paolo” me një “Forca Juve”. Ende nuk ka konfirmime (pamje filmike) për ato që tha realisht kiliani, por e sigurt është që tifozët blu kanë shpërthyer egër në rrjetet sociale kundër Vidal. Pra, “gjembi u ka mbetur në mish” tifozëve mikpritës të sfidës së mbrëmshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

LAJM I FUNDIT/ Nuk ka futboll as në prill dhe maj, kampionatet fillojnë në qershor

Publikuar

-

Nga

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. Pas konsulencës me 55 sekretarët […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE