Connect with Us

Tirana mendon surprizën e madhe, ja ç’do ndodhë në “Air Albania” para derbit me Partizanin

Sport

Tirana mendon surprizën e madhe, ja ç’do ndodhë në “Air Albania” para derbit me Partizanin

Publikuar

-

Ndeshjet e Tiranës në “Air Albania” gjithmonë janë paraprirë nga atmosfera festimve dhe bardheblutë duan që edhe para derbit të jetë e tillë. Ata kanë zgjedhur një tjetër këngëtar që do të zbresë në fushë për të entuziazmuar mijëra tifozët që do janë në tribuna në sfidën që luhet të premten në darkë.

Në ndeshjen e dy javëve më parë të luajtur kundër Skënderbeut, bardheblutë kishin ftuar yllin e muzikës popullore, Merita Halili, që të këndonte para tifozëve në stadium, duke ngrohur atmosferën para se vendin në fushë ta merrnin futbollistët.

Këtë herë është përzgjedhur një rrymë krejtësisht ndryshe, pasi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, klubi ka bërë të ditur se këtë herë atmosferën për sfidën do ta ndezë këngëtari i muzikës rap, Majk. Një mënyrë për të qenë më afër edhe me tifozerinë më të re në moshë të bardhebluve, e cila është shtuar së fundmi në shkallaret e stadiumit. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: