Connect with Us

Tirana turpëron keq Partizanin në finalen e Kupës, nxxehet akoma më shumë derbi

Sport

Tirana turpëron keq Partizanin në finalen e Kupës, nxxehet akoma më shumë derbi

Publikuar

-

Tirana ka turpëruar Partizanin në finalen e Kupës për paratërinjtë, duke fituar në shifrat 4-0. Flitet për moshat U-17, ndërsa ka ardhur dopieta e Meculit dhe e Birçajt. Bardheblutë kanë qenë edhe pranë golit të pestë, por pa e rritur më tepër diferencën e rezultatit.

Vërtet qesharake ishte mënyra sesi të kuqtë pësuan dy golat e fundit. Në të tretin ishte portieri që bëri një gafë në dalje, duke e lënë portën e boshatisur. Por nëse këto gabime edhe mund të ndodhin, te goli i fundit ishte një bëmë më vete. Pas një krosimi në aksionin sulmues të Tiranës, gjendeshin tre fanella bardheblu në zonën kundërshtare dhe asnjë i Partizanit. Një pamje që të ngjante si të ishte në portën e Tiranës, pasi lojtarët e kuq kishin gabuar tërësisht në vendosjen e pakuptimtë. E sigurisht, i vetëm portieri nuk mund të bënte asgjë… /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: