Connect with Us

Tiranës i ngrin buzëqeshja, Partizani përgatit surprizën e hidhur për bardheblutë

Sport

Tiranës i ngrin buzëqeshja, Partizani përgatit surprizën e hidhur për bardheblutë

Publikuar

-

Partizani vazhdon përgatitjet për derbin e së premtes ndaj Tiranës. Të kuqtë u mposhtën në takimin e fundit ndaj rivalëve historik, megjithatë tashmë me Sormanin kërkojnë të shijojnë sërish suksesin ndaj bardhebluve.

Situata në dy kampet është e kundërt duke qenë se Tirana ka marrë kryesimin dhe Partizani nuk ka pasur shumë vazhdueshmëri, ndërsa “Demat”, kanë probleme edhe me mungesat pasi për këtë sfidë nuk është në dispozicion Lorenc Trashi.

Megjithatë, në horizont përgatitet një rikthim i bujshëm si ai i Esat Malës. Futbollisti i talentuar për shkak të mosmarrëveshjeve me drejtuesit kishte përfunduar te Partizani B, por sot është shfaqur në stërvitjen e ekipit të parë dhe mund të jetë surpriza në derbi përballë Tiranës.

Mala ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të Partizanit dhe mesa duket tashmë do jetë sërish i gatshëm për të kontribuar e për të gëzuar tifozët e të kuqve të cilët gjithnjë e kanë mbështetur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: