Connect with Us

Zbulohet premio e frikshme e Refik Halilit për futbollistët nëse fitojnë derbin

Sport

Zbulohet premio e frikshme e Refik Halilit për futbollistët nëse fitojnë derbin

Publikuar

-

Tirana do të luajë të premten me Partizanin, ndërsa bardheblutë shpresojnë që të mbushin sërish xhepat nga premioja e takimit. Sipas asaj që është mësuar, bardheblutë edhe për këtë sfidë do të kenë një premio.

Pak a shumë lojtarët e dinë, por me sa është marrë vesh ajo do të vërtitet rreth 2500 euro. Presidenti Refik Halili gjatë gjithë kësaj kohe ka shpërblyer lojtarët e tij, sepse në ndeshjet e vogla u ka dhënë rreth 50 mijë lekë të rinj shpërblim, ndërsa në derbin e fituar me të kuqtë u dha nga 2500 euro.

Kukësi – Mbrëmja e madhe e Tiranës me Kukësin është shpërblyer në mënyrë bujare nga presidenti Refik Halili. Lojtarët dhe stafi që ishin në fushë do të marrin 2500 euro premio. Janë burime pranë ekipit që bëjnë me dije një fakt të tillë. Shuma do të ndahet para sfidës me bardheblutë. Por nuk mbaron ende këtu. Presidenti Halili ka premtuar premio për të gjithë lojtarët, madje edhe rezervat. Një shumë gjigante, por që do të pasohet nga një tjetër premio e madhe, e cila do të vihet para ndeshjes me Partizanin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: