Connect with Us

Zherard i mahnitur nga Florian Kamberi, jep deklaratën e bujshme për shqiptarin

Sport

Zherard i mahnitur nga Florian Kamberi, jep deklaratën e bujshme për shqiptarin

Publikuar

-

Florian Kamberi, sulmuesi shqiptar la Hibernian në merkaton e janarit dhe kaloi te Rejxhersi. Ai ka treguar se po kalon një formë të mirë dhe në dy ndeshjet e fundit, përveç paraqitjeve të mira arriti të shënoj në kampionat.

Rejnxhersi do të luajë sot, ndeshjen e kthimit ndaj Bragës, e vlefshme për Ligën e Europës. Takimi i parë përfundoi 3-2 në favor të skocezëve.

Trajneri Stiven Xherard, në konferencën për shtyp, përveç rëndësisë së kësaj ndeshje foli edhe për Kamberin.

“Është e rëndësishme të thuhet se ai e meriton të nisë si titullar, pasi ka kontribuar që nga momenti kur ai ka hyrë në fushë. Kemi dëgjuar shumë gjëra rreth karakterit të tij përpara së të mbërrinte. Unë duhet të them se është krejtësisht ndryshme nga ato që kam parë në këto  pak javë. Ai është profesionist dhe po vijon një formë të shkëlqyer”, shprehet Xherard.

“Ai ka më bën shumë pyetje nga pikëpamja taktike dhe më duket si një student i kësaj loje. Ai dëshiron të mësojë dhe me të vërtetë po kënaqet duke qenë këtu”, përfundon Xherard.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: