Connect with Us

Arabia Saudite i habit të gjithë, thyen një tjetër tabu në futboll

Sport

Arabia Saudite i habit të gjithë, thyen një tjetër tabu në futboll

Publikuar

-

Në Arabinë Saudite së shpejti do të organizohet kampionati kombëtar i futbollit të femrave.

Krijimi i ligës së futbollit të femrave është një nga reformat e fundit që ka ndërmarrë Princi Mohammed bin Salman, i cili në janar të dy viteve më parë lejoi praninë e femrave në stadium për herë të parë. “Women’s Football League” do të karakterizohet nga raundet paraeliminatore, që do të zhvillohen në tri qytete, duke krijuar kështu një kampionat rajonal.

Skuadrat e kualifikuara në kampionatet rajonale do të përballen me njëra-tjetrën në fazën me eliminim direkt. Skuadra fituese do të marrë një shpërblim prej 130 mijë eurosh. Ndeshjet do të zhvillohen në kryeqytetin Riad dhe në dy qytete të tjera, Jedah dhe Dammam.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: