Connect with Us

Dëmtimi, ja sa do i mungojë Lorenc Trashi Partizanit

Sport

Dëmtimi, ja sa do i mungojë Lorenc Trashi Partizanit

Publikuar

-

Dëmtimi i Lorenc Trashit ishte një nga goditjet e mëdha që mori Partizani në ndeshjen ndaj Bylisit. Nga përplasja me portierin Alban Hoxha 27-vjeçari ka pësuar dëmtime në mollëz dhe mbi vetull.

Pas dëmtimit Trashi është transportuar me urgjencë në spital, ku ka qëndruar 3 ditë dhe fatmirësisht ia ka hedhur pa ndërhyrje kirurgjikale dhe pa komplikacione të tjera. Pas daljes nga spitali, mjeku i Partizanit sqaroi për “Panorama Sport” se lojtari do të rrijë për disa ditë pushim.

Në derbi është e konfirmuar mungesa e gramshiotit, por gjasat janë që ai të mos jetë në fushë edhe në dy ndeshjet pasardhëse, që luhen ndaj Teutës dhe Vllaznisë. Gjithsesi, kjo mbetet evazive, pasi gjithçka varet nga ecuria e rikuperimit. Lorenc Trashi parashikohet që të kthehet në fushë me maskë mbrojtëse në fytyrë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: