Connect with Us

Derbi i kryeqytetit, zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi

Sport

Derbi i kryeqytetit, zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi

Publikuar

-

Tirana-Partizani është supersfida e kësaj jave në Kategorinë Superiore e cila do të mbërthejë nga emocionet kryeqytetin për 90 minuta. Ndeshja e shumëpritur do të luhet ditën e premte në orën 19:00, në stadiumin “Air Albania”.

Situata me të dyja klubet, ku bardheblutë kanë marrë tashmë vendin e parë dhe nga ana tjetër Partizani që kërkon të bëjë kthesën e bën sfidën më emocionuese dhe padyshim një “luftë” futbollistike për 90 minuta në fushën e blertë. Nisur nga rëndëisa e ndeshjes Sektori i Arbitrave pranë FSHF-s do t’I besojë “bilbilin” një gjyqtari të FIFA-s duke shpresuar tek një gjykim sa më I drejtë.

Burime ekskluzive për Newsport.al bëjnë me dije se gjyqtar kryesor në sfidën e nesërme do të jetë Juxhin Xhaja edhe pse më parë është refuzuar si opsion nga bardheblutë. I kthyer nga dënimi në fillim të sezonit, Xhaja ka shkëlqyer në ndeshjet e fundit që I janë besuar nga Sektori i Arbitrave dhe ndoshta kjo mund të ketë ndikuar pozitivisht tek Tirana për të pranuar Xhajën si gjyqtarë të derbit. Derbi i parë që ka arbitruar Juxhin Xhaja në karrierën e tij ka qenë ai i 149-ti, në 28 prill të vitit 2017, ndeshje e cila do të përfundonte me fitoren e të kuqve 1-2. Interesant është fakti se bardheblutë në atë derbi kanë shënuar të parët me Edeh, ndërsa Partizani i ka përmbysur me golin nga penalltia të Idi Bathës I cili sot mban veshur fanelën bardheblu dhe nga sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: