Connect with Us

Drejtori i Skënderbeut e konfirmon: Bregu largohet brenda këtij muaji, ja ku do transferohet

Sport

Drejtori i Skënderbeut e konfirmon: Bregu largohet brenda këtij muaji, ja ku do transferohet

Publikuar

-

Këto janë ditët e fundit të Dejvi Bregut te Skënderbeu. Futbollisti i njohur i Superiores është duke bërë gati valixhet për t’u larguar jashtë Shqipërisë. Gjithçka duket e mbyllur, ndërsa është edhe në interesimin e korçarëve që të bëhet një lëvizje e tillë pasi kontrata e vetë lojtarit përfundon në verë dhe Bregu do të ikte pa i sjellë asnjë përfitim Skënderbeut.

Kontaktet janë duke vazhduar dhe sipas asaj që pohon vetë drejtori ekzekutiv i klubit, Ilirjan Përmeti, do të mbyllet brenda muajit shkurt. E teksa jemi në ditët e fundit, në intervistën për “RTSH Sport”, Përmeti shton se bëhet fjalë për një klub në një vend nordik. Ndërkohë Daja është duke provuar Gripshin që të marrë vendin e Bregut te Skënderbeu.

“Jemi në pritje të marrëveshjes përfundimtare, mendojmë se brenda këtij muaji do mbyllet gjithçka, për interesin e lojtarit dhe klubit. Bregu ka qenë pjesë e rëndësishme e jona. Ai do të shkojë në vendet nordike sepse ato kanë të drejtën për ta federuar. Kemi pasur disa interesime nga klube të tjera, por dihet që gjithëkush dëshiron të marrë maksimumin për shkak se është lojtar me cilësi të mëdha.

Skënderbeu ka qenë gjithmonë në fokus dhe ka pasur oferta për lojtarë të tjerë, por varet sesi na intereson edhe neve. Për momentin është vetëm Bregu që është më i dëshiruari nga klubet e tjera”, tha Përmeti. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: