Connect with Us

Dy vite pa luajtur futboll, nuk do e besoni çfarë vlere ka sot në treg Bajram Jashanica

Sport

Dy vite pa luajtur futboll, nuk do e besoni çfarë vlere ka sot në treg Bajram Jashanica

Publikuar

-

Pas 740 ditësh i dënuar nga UEFA, Bajram Jashanica është gati të japi maksimumin për Skënderbeun.

Kur mbrojtësi kosovar mori dënimin, ishte në momentin më të mirë të karieres se tij pasi po shkëlqente me Skënderbeun në Shqipëri por edhe në Europë si edhe me kombëtaren e Kosovës.

Sipas transfermarkt.com vlera e 27 vjeçarit athere kapte shifrën e 650.000 €.

Sot pas dy vitesh larg fushave të blerta dhe në moshën 29 vjeç, vlera e tij, gjithmonë sipas transfermarkt.com, është 100.000 €.

“Muri” i mbrojtjes bardhekuqe tani është gati për një fillim të ri duke nisur që nga ndeshja me Vllazninë në Shkodër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: