Connect with Us

E bujshme/ Zbulohet strategjia e yllit të madh pë të bërë bashkë në një ekip Ronaldon dhe Messin

Sport

E bujshme/ Zbulohet strategjia e yllit të madh pë të bërë bashkë në një ekip Ronaldon dhe Messin

Publikuar

-

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo në një ekip? Tani duket më shumë se një ëndërr. Presidenti i klubit Inter Miami, David Beckham, dëshiron që pas disa sezonesh, të bashkojë dy fenomenet e futbollit te skuadra e tij.

Këtë gjë, e ka zbuluar dhe një rival, pikërisht trajneri i Minessota United, Adrian Heath. Ky i fundit ka folur për “The Mirror”, ku ka zbuluar se Beckham dëshiron të marrë dy futbollistët më të mëdhenj të gjitha kohërave.

“Nuk mund të them se do të vijnë tani, por Messi dhe Ronaldon i shoh në MLS”, tha fillimisht Heath. “Destinacioni i tyre perfekt do të ishte Miami, në qendër të vëmendjes dhe bashkëpunim me një tjetër ikonë të futbollit, David Beckham. Këtu në Amerikë, po flitet prej kohësh për një bashkim të tillë dhe unë mendoj se një ditë, do t’i shohim Messin e Ronaldon te Miami”, përfundoi Heath.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: