Connect with Us

E mbani mend Peter Pakultin? Shikoni si është katandisur ish-trajneri i Kukësit

Sport

E mbani mend Peter Pakultin? Shikoni si është katandisur ish-trajneri i Kukësit

Publikuar

-

Peter Pakult është parë si një prej trajnerëve të huaj më të mirë që ka ardhur në Shqipëri. Austriaku ka drejtuar më herët Kukësin, megjithëse do të merrte shumë rezultate pozitive, por do të shkarkohej pa u menduar gjatë nga presidenca pas dy hapave të gabuar.

Gjithsesi një histori e vjetër kjo, ndërsa Pacult është rikthyer në atdhe. Së fundmi ky trajner i është vetëofruar klubin në ligën e dytë të Austrisë, Grazer Ak 1902. Por mesa duket e kanë refuzuar edhe në këtë klub, teksa vetë Pakult tha për Krone: “Sipas të gjitha gjasave, nuk do të jem unë trajneri i ri i tyre”. Është vërtet e vështirë për t’u besuar pika ku ka mbërritur Pakult, ndërsa skemat e tij në Shqipëri ishin funksionale dhe dallohej lehtë dashuria e tij për futbollin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE