Connect with Us

Europa League/ Inter dhe United kualifikohen me lehtësi, Arsenali shkon në shtesë

Sport

Europa League/ Inter dhe United kualifikohen me lehtësi, Arsenali shkon në shtesë

Publikuar

-

Inter ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj bullgarëve të Ludogorets për të kaluar në fazën e 1/8 të Europa League.

Skuadra e drejtuar nga Antonio Conte, në një San Siro të boshatisur në kuadër të masave për koronavirusin, mposhti me rezultatin 2-1 kundërshtarët modestë, falë golave të Biraghi dhe Lukaku, të cilët përmbysën golin e Oliveira-Souza.

Të tre golat e takimit u shënuan në pjesën e parë.

Ndërkohë, Manchester United shkatërroi 5-0 Club Brugge, në një ndeshje që u zgjidh që në pjesën e parë, kur njëri nga lojtarët e ekipit belg u ndëshkua me karton të kuq pasi vendosi të marrë rolin e portierit dhe ndaloi me dorë në zonë një goditje që po shkonte drejt portës.

Penalltia e Bruno Fernandes i hapi derën goleadës së ekipit anglez, që shënoi edhe 4 herë të tjera me Ighalo, McTomminay dhe Fred (2 herë).

Në “Emirates”, koha e rregullt mes Arsenalit dhe Olympiakosit u mbyll 0-1 për grekqt, aq sa kishin fituar anglezët në ndeshjen e parë. Ndeshja shkon në kohë shtesë, nëse nuk ka ndryshim rezultati do të vendosin penalltitë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: